The Branches of Darkmeyer

Czasy dla Myreque od zawsze były czarne, a ostatnie wiadomości zwiastują dla nich całkowitą ciemność. Vanstrom wniknął w Myreque, unicestwiając ich i ostatnimi czasy wydaje się być bardzo zajęty: linie zaopatrzenia zostały przerwane i znikają wieśniacy, a sam Vanstrom widziany był nieopodal Burgh de Rott.

Podczas gdy Myreque są zdecydowani na konflikt, nie są dość silni, dlatego musisz im pomóc po raz kolejny. Zbadaj domniemaną obecność Vanstroma w pobliżu Burg de Rott i wyślij wiadomość do wampirów, że ludzie nie będą akceptować niewolnictwa bez walki.

 

Start: Veliaf Hurtz, w piwnicach baru Burgh de Rott

Poziom trudności: Trudny (Master)
Długość: Długi

Wymagane Questy:
- Legacy of Seergaze
- Legend's Quest

Wymagane umiejętności:
- 76 woodcutting Woodcuting
- 70 fletching Fletching
- 70 magic Magic
- 67 slayer Slayer
- 64 crafting Crafting
- 63 agility Agility
- 63 farming Farming

Zalecane umiejętności:
- Wysoki Combat multicombat symbol (100+ zalecany)
- 80+ hitpoints Constitution i 70+ prayer Prayer (ułatwia walkę)

Potrzebne przedmioty:
- Hatchet

Przydatne przedmioty:
- Dobra zbroja
- dużo jedzenia
- mikstury zwiększające umiejętności walki
- mikstury regenerujące Prayer

Inne: Umiejętność pokonania przeciwnika poziomu 332, 168

UWAGA! Podczas walki, sprawę bardzo ułatwi nam world bez lagów!1. Porozmawiaj z Veliafem w piwnicy baru w Burght de Rott. Powie ci, że ataki Vyrewatch się nasilają i sytuacja Myreque jest dramatyczna. Ponadto tutejszy bankier zauważył dziwną postać, kopiącą za jego bankiem i podejrzewa, że jest to Vanstrom, który wciela w życie jakieś niecne plany. Veliaf poprosi cię, abyś zbadał ten wykopany dół. Zgódź się.

001

2. Udaj się na południe od banku do wykopanej dziury i zejdź na dół. Okaże się, że ten, który wykopał dół, dokopał się do dziwnego grobowca z symbolami Drakan'a. Rozejrzyj się po grobowcu, znajdziesz na ziemi list, na którym ktoś, podpisujący się jako V. napisał do Safalaan'a na temat przeszłości odbiorcy. Przeszukaj też samą trumnę, za małą daninę z krwi będziesz mógł ją otworzyć. Znajdziesz w niej dziwny medalion. Wróć z nim i z listem do kryjówki Myreque.

002

3. Porozmawiaj z Veliafem i pokaż mu oba przedmioty. Powie ci, że medalion jest bardzo stary, ale jest na nim symbol Drakan'a i masz go jak najszybciej od niego zabrać. Zaciekawi go natomiast list, wygląda na to, że ktoś celowo go tam podrzucił. Aby wyjaśnić tą sprawę, musisz skontaktować się z samym Safalaan'em w siedzibie Myreque w Meyerditch. Na szczęście Veliaf ma teleport, który dał mu Drezel, więc może go na tobie użyć, abyś nie poległ przypadkiem podczas spotkania z Vyrewtach.

4. Znajdziesz się w kryjówce Safalaan'a. Porozmawiaj z nim na temat listu. Powie, że nie może uwierzyć, że ktoś zna tak dokładnie jego przeszłość i mimo, że prawie na pewno jest to pułapka zastawiona przez Vanstrom'a, nie może siedzieć w milczeniu. Zaproponuje, żebyś ty udał się na miejsce spotkania i spróbował dowiedzieć, o co chodzi i w razie potyczki z Vanstrom'em, jak najszybciej się stamtąd ewakuował. Zgódź się, a do pomocy dostaniesz dwoje ludzi, którzy będą na ciebie czekać w miejscu spotkania.

003

5. Musisz przedrzeć się przez getto, do miejsca spotkania. Wyjdź z kryjówki na południu, przejdź przez ścianę i wejdź na piętro. Przeskocz na budynek na zachodzie i zejdź na dół. Wyjdź przez drzwi i biegnij w kierunku zachodnim, dopóki nie znajdziesz się obok barykady. Na przeciwko, po południowej stronie, wejdź po drabinie w pokoju z piecem i obrazem.

6. Natkniesz się na dwie Vyrewatch, które szukają świeżej krwi. Zostawią cię jednak, bo jesteś "tym jedynym", którego chce dostać "ona" i odlecą. Po tym dziwnym zdarzeniu, przeskocz na budynek na zachodzie i zejdź na dół. Wyjdź z budynku i pobiegnij na północ. W budynku po zachodniej stronie zobaczysz Vertilda Sefalatis'a, do którego możesz dostać się drzwiami od północy. Porozmawiaj z nim. Powie ci, że Mekritus jest u góry i możesz wejść do niego po ścianie.

004

7. Porozmawiaj z nim, a powie ci, że wraz z Vertild'em zajmą strategiczne pozycje, a ty musisz stanąć w wyznaczonym przez nadawcę miejscu. Gdy to zrobisz, z pomieszczenia na dole wyjdzie mała dziewczynka, która zacznie płakać. Musisz iść zbadać tą sprawę.

8. Zejdź na dół i porozmawiaj z Nessie. Powie ci, że czekała na ciebie, po krótkiej konwersacji jednak wyjdzie że jest ona... Vanescula Drakan, siostrą samego Lorda Drakana. Po dosyć krótkiej walce powie ci, że nie chce walczyć tylko rozmawiać. Chce ona udzielić pomocy w obaleniu rządów Drakana, ponieważ nie interesuje się on sprawami królestwa, pomoże ci w wytworzeniu broni z magicznego drzewa w Darkmeyer, która będzie dużo potężniejsza od Ivandis Flail. Vanescula powie ci również, że chciałaby poznać sekret Lorda Drakan'a o możliwości życia bez spożywania ludzkiej krwi. Da ci list, który musisz zanieść Safalaan'owi w celu wdrożenia go w plan.

005

9. Wróć do Safalaan'a i oddaj mu kopertę. Powie ci, że nie ufa wampirzycy, ale musi to sprawdzić. Poprosi cię o dostanie się do drzewa w Darkmeyer i próbę zdobycia broni do walki z wampirami. Vertilda ma do ciebie bardziej szczegółowe informacje. Porozmawiaj z nim, a dowiesz się, że istnieje przejście w murze, które pozwoli ci dostać się do Darkmeyer. Ostrzeże cię również o tym, że jeśli tam wejdziesz, wyjdziesz zmieniony.

10. Udaj się na południe i ze skrzyń obok wyjścia wyjmij kilka dymnych bomb. Wyjdź z budynku poprzez wejście do góry i przeskoczenie na sąsiedni, pobiegnij bezpośrednio na północ, dopóki nie dobiegniesz do wielkiego muru. Znajdź w nim rurę kanalizacyjną i przejdź przez nią na druga stronę.

006

11. Spotkasz Vanescula'ę. Powie ci, że Darkmeyer składa się z trzech poziomów i dotarcie do ostatniego będzie dla nędznego człowieka bardzo trudne. Musisz na początku zebrać ubranie, które umożliwi ci swobodne chodzenie wśród wampirów. Weź od Vanesculi igłę i nici, wyruszaj na poszukiwania. Przeszukuj budynki, które na mini-mapie mają w środku czarne prostokąty. Znajdziesz tam w skrzyniach ubrania, które po naprawie będą zdatne do użycia. Musisz jednak zebrać cztery części, do tego czasu musisz przemieszczać się za pomocą bomb dymnych. Korzystaj z zaułków, aby ponowić dym, wampirów jest dużo i jeśli cię zobaczą, zostaniesz wyrzucony z miasta. Gdy uda ci się zebrać całe ubranie, ubierz je - wampiry staną się nieagresywne i wróć do Vanesculi.

007

12. Vanescula rzuci na ciebie czar, który spowoduje zniknięcie człowieczego zapachu, który uniemożliwi wampirom rozpoznanie w ciebie człowieka. Powie ci, że możesz przemieszczać się po drugim poziomie Darkmeyer, jednak żeby wejść na najwyższy poziom, będziesz musiał zyskać renomę i szacunek wampirów. Po lewej stronie u góry ekranu znajdziesz ikonkę wampirzej fiolki. Im bardziej się ona zapełni, tym większy masz szacunek. Aby wejść na trzeci poziom, potrzebujesz zapełnić fiolkę co najmniej do połowy.

008

13. Aby napełnić fiolkę musisz:

- Porozmawiaj z Sanguinus'em Varnisem, zaraz po wejściu na drugi poziom. Powie ci, że musisz uczynić sabotaż propagandowych plakatów rozwieszonych w mieście.
>Na ścianie budynku po północnej stronie, znajduje się jeden plakat. Za jego sabotaż otrzymasz +5 punktów statusu
>Na zachodzie w poprzecznej alejce znajduje się kolejny (+5 do statusu)
>Na budynku na zachód od muzyka znajduje się trzeci plakat (+5 do statusu)
>W przejściu na trzeci poziom na zachodzie znajduje się ostatni (+4 do statusu)
Po zamalowaniu wszystkich plakatów, wróć do zleceniodawcy, poinformować go o wykonanym zadaniu (+3 do statusu).

- Udaj się na północ do budynku, który służy za więzienie. Porozmawiaj ze strażnikiem, powie ci, że lubi swoją pracę, bo ma świeżą dostawę krwi. Porozmawiaj z więźniem i potraktuj go w sposób, jaki robią to wampiry. Jeśli poprowadzisz dialog w kierunku daniny krwi, śmierci ojca i złożeniu w ofierze, dostaniesz 3 razy +4 do statusu.

- Porozmawiaj z Griganem Kaninus'em, na drodze południowej przy murze. Powie ci, że Vanstrom go zabije, bo uciekły mu małe żyjątka Bloodveld'ów. Zaoferuj mu swoją pomoc, będziesz musiał podnosić po jednym i przynosić je do Gringan'a. Jest ich sześć.
>Robaczki przemieszczają się po całym mieście i maja zdolność teleportacji. Warto przeszukać każdą żółtą kropkę w regionie. Za każdego stworka dostaniesz +1 do statusu

- Znajdź Valentine Kaust w budynku na zachód od muzyka i daj się skusić na świeży napój z krwi. wypij go, zostaniesz nieźle zraniony i gdy wampirzyca zapyta jak smakowało, powiedz prawdę. (+23 do statusu).

009

Po wykonaniu tych zadań, będziesz mógł wejść na wyższy poziom.

14. Wejdź na wyższy poziom i zlokalizuj Vanesculę. Powie ci, że do Arboretum mają wstęp tylko wampiry najbardziej lojalnie oddane rodu Drakan'om, czyli... historia się powtarza. Musisz zdobyć maksymalny stopień napełnienia w twojej fiolce lojalności.

- Porozmawiaj z Vanesculą i spytaj jak możesz zyskać lojalność. Odbędzie ona z tobą rytuał, w którym pokaże innym Vyre'om twoją lojalność wobec Drakan'ów i rzuci na ciebie specjalny czar, w zasługach za twoją lojalność (+4 do statusu)

- Porozmawiaj z Sentinel'em Noctantine, a zapyta cię, co sądzisz o Vanstromie i jego działaniach. Powiedz mu, że Vanstrom zasługuje na śmierć, na co wampir odpowie entuzjastycznie i twierdząco (+10 do statusu)

- Porozmawiaj z Misdrenus'em Vakanem nieopodal banku. Powie ci, że jest znudzony i jego 'dawca krwi' ma przy sobie swoją krew w fiolce dla jednego z Vyre. Chciałby zobaczyć reakcję oczekującego na krew, dlatego prosi cię o jej zniszczenie. Uderz Blood Tither'a, a upuści i zbije fiolkę (+12 do statusu), a następnie porozmawiaj o tym z Misdrenus'em, a powie ci, że dawno się tak nie uśmiał. (+4 do statusu).

Po powyższym wydarzeniu wejdź do budynku na zachód. Nastąpi scena z dawcą i oczekującym na krew, który wpadnie w szał, ponieważ dawca nie przyniósł ze sobą krwi i oskarży ciebie. Nie przyznaj się do winy, następnie skaż na śmierć, a Vyre ucieszy się i powie, że tu bardzo pasujesz (+24 statusu).

- Porozmawiaj z Sentilem Plaguemanst'em przy bramie prowadzącej do zamku Lorda Drakan'a. Powie ci, o tym, że nie widziano Lorda na zewnątrz od lat i spyta cię co o nim sądzisz. Powiedz, że potrzeba zmiany władcy, na co wampir powie, że jest tego samego zdania (+12 do statusu).

- Udaj się w kierunku południowym od Vanesculi i wejdź do więzienia. Porozmawiaj z tamtejszymi strażnikami, a zapytają, czy nie chcesz się trochę zabawić. Jeśli odpowiesz twierdząco, będziesz miał możliwość wejścia do więzienia i zabijania więźniów. Każdy zabity więzień daje +2 do statusu, możesz zabić maksymalnie 25, później nie będziesz dostawał już za nich punktów.

010

Gdy wykonasz wszystkie czynności, otrzymasz odpowiedni status do wejścia do Arboretum.

15. Porozmawiaj ze strażnikiem Arboretum i zażądaj przejścia, a wydadzą ci pozwolenie, jednak tuż przed wejściem zaczepi cię Ranis Drakan, brat samego Lorda Drakana i zażąda od ciebie posłuszeństwa. Zgódź się, a przeprowadzi rytuał naznaczenia, po czym zacznie podejrzewać cię jako człowieka. Wejdź szybko do Arboretum, zanim zmieni zdanie!

011

16. Wejdź do wielkiego pomieszczenia z białym drzewem i sprawdź je (Check Health). Okaże się, że drzewo jest chore i żeby je uzdrowić potrzebujesz doprowadzić do niego energię w odpowiedniej kolejności. Pociągnij za dźwignie, aby zacząć puzzle. Musisz ułożyć kulę z mocą w odpowiedniej kolejności, zaczynając od maszyny. Zagadka jest czterostopniowa i za każdym razem rośnie stopień trudności.

012

Na czacie będziesz miał komunikat, w jaki sposób ułożyć energię. Water = niebieski, Light = żółty, Nutrition = zielony. Kolejność zaczynaj rzędami od dźwigni, możesz przesuwać cztery sąsiednie energie zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W kolejnych etapach, część energii nie będzie mogła się ze sobą stykać, dlatego dobrym pomysłem, byłoby rozmieścić je po kątach.

013

Gdy ci się uda, będziesz mógł pozyskać z drzewa trzy kawałki drewna.

17. W tym samym czasie do drzwi Arboretum zacznie dobijać się Ranis Drakan, wiedząc już o twojej tożsamości i chcąc cie zabić. Do przedsionka wejdzie także Vanescula, która po krótkiej wymianie zdań z bratem zabije go, ratując ci życie. Powie ci, że nie ma czasu do stracenia, Vanstrom podobno wie o kryjówce Myreque, musisz więc do nich wrócić z drewnem i ich ostrzec!

014

18. Wróć do siedziby Myreque i porozmawiaj z Vertildą. Powie ci, że krótko po twoim odejściu Safalaan zakomunikował, że wychodzi i od tej pory przepadł jak kamień w wodę, nie wiadomo co się z nim dzieje. Członkowie Myreque będą również wstrząśnięci tym, że Vanstrom zna położenie ich kryjówki i jednogłośnie zadecydujecie, że należy ostatecznie pozbyć się największego wroga Myreque.

015

19. Po scence porozmawiaj z Vertildą. Da ci nóż, za którego pomocą wyrzeźbisz z drewna bronie na każdy styl walki z wampirami oraz święconą wodę, która powinna osłabić Vanstroma i jego pupili. Do broni białej będziesz jeszcze potrzebował dwóch sierpów, które dostaniesz od Kael'a. Gdy będziesz gotowy, ubierz swój strój i wróć do banku w Darkmeyer.

20. Weź z banku medalion. który znalazłeś w krypcie i udaj się z nim do Vanesculi. Naprawi ona go i tchnie w niego moc, przez co będzie ci służył jako teleport do Morytanii.

016

21. Wróć do banku odłóż medalion i przygotuj się na walkę z potężnym Vanstromem. Weź bronie, które zrobiłeś z drzewa, wodę święconą, mocną zbroję melee dużo jedzenia, potów i prayera. Udaj się na południe i przejdź przez metalowe drzwi do jednego z dworów po wschodniej stronie drogi, a zaskoczy cię Bloodveld - Harold, pupil Vanstroma, którego musisz zabić. Bije on tylko z melee, dlatego protect jest zalecany, gdy będzie miał mało życia, użyj na niego święconą wodę, a zginie.

017

22. Ulecz się, wypij potiony i przejdź do pomieszczenia z Vanstromem. Wampir powie ci, że nigdy nie interesował się losem Myreque, chciał dotrzeć tylko do Safalaana, ponieważ jest on... Icyene i jego moc mogłaby się wkrótce ujawnić i Vanstrom bardzo chętnie wykorzystałby go do swoich niecnych celów. Po krótkiej rozmowie nastąpi ostateczne rozprawienie się z oponentem.

018

Informacje dotyczące walki:
- Vanstrom ma 332lvl
- Początek walki jest łatwy, Vanstrom w formie człowieka atakuj magią z dystansu i melee w zasięgu. Warto włączyć Melee Protect i bić go za pomocą broni białej.
- Gdy Vanstrom przyjmie postać wampira, walka się nieco skomplikuje. Zacznie on trafiać przez Protect (do 80 damage) i używać swoich specjalnych ataków. Uniknięcie ich jest NIEZBĘDNE do tego, aby przeżyć, ponieważ potrafią zadać ogromne obrażenia. Są to:

- Atak krwią: Vanstrom tworzy na ziemi krew i przesuwa na nią twoją postać. Musisz jak najszybciej odbiec od niej na bezpieczną odległość, jest to na tyle trudne, że obrażenia zawsze są duże - możesz je tylko w pewien sposób zredukować. Warto trzymać poziom swojego życia podczas tego ataku wysoko. Ciekawe jest to, że połowę twoich obrażeń otrzymuje Vanstrom, więc jeśli czujesz się z jedzeniem pewnie, możesz to wykorzystać.

- Atak ciemnością: Vanstrom stanie na środku pomieszczenia i przywoła atak ciemności. Musisz wtedy najszybciej jak potrafisz, odwrócić się od niego, aby uniknąć ataku. Może być on bardzo śmiercionośny i zadać obrażenia nawet do wartości 650!

- Leczenie: Vanstrom ustawia się na środku i przywołuje dwa Bloodveldy, idące powoli w jego kierunku. Musisz je zabić, zanim dotrą do pana inaczej uleczą mu 1/3 jego życia.

- Fly mode: Vanstrom unosi się w powietrze i ciska w ciebie atakami z krwią oraz zamraża, zatrzymując cię w miejscu. Najlepszym sposobem jest przeczekanie tego trybu poprzez bieganie po pomieszczeniu i unikaniu krwistych min. Po pewnym czasie Vanstrom wyląduje na ziemi, zaprzestając ataków. Możesz atakować Vanstroma podczas tego trybu, jednak jeśli stoisz w pobliżu krwi, zostaniesz zraniony nawet do 400!

- Gdy zostanie mu 1/5 życia, zamieni się w chmurkę, która zacznie podążać za tobą po pomieszczeniu. Każdy kontakt z nią powoduje systematyczną stratę życia, nie ma szans zadania jej obrażeń jakąkolwiek bronią. Musisz biegać po pokoju i wylewać święconą wodę na jego środku, która zada obrażenia Vanstromowi, gdy ten nad nią przeleci. Gdy pasek zdrowia przeciwnika dotrze do 0, walka zostanie zakończona.

019

23. Vanstrom podczas śmierci eksploduje, zadając ogromne obrażenia, po których zemdlejesz, jednocześnie przywołując 8 Bloodveldów 650lvl, aby cię zniszczyły. Do pomieszczenia jednak wkroczy Vanescula, ze swoim sługą. Wampirzyca nakaże słudze zaopiekowanie się tobą, a sama (za pomocą twojej kontroli) zajmie się zwierzątkami Vanstroma. Walka z nimi będzie tylko formalnością, Vanescula jest nieśmiertelna i zadaje ogromne obrażenia, wybieraj jeden z czterech ataków i odeślij wszystkie Bloodveldy do swojego pana.

020

Gdy padnie ostatni z nich, Vanescula zniszczy biurko Vanstroma, posiadające dokładną lokalizację bazy Myreque i każe słudze zanieść cię w bezpieczne miejsce.

021

24. Obudzisz się w kryjówce Myreque. Porozmawiaj z członkiem zespołu, który doglądał twojego łóżka. Powie ci, że Vertilda chce z tobą porozmawiać.

25. Czeka on na ciebie na północy. Opowiedz mu o zdarzeniach jakie zaszły w Darkmeyer, a powie, że to wielki sukces dla Myreque i krok do wyzwolenia Morytanii spod rządów Lorda Drakan'a. Powie ci również o Safalaan'ie i pokaże scenkę, podczas której ostatni raz go widziano. Zawiera ona pewne rozwiązania i kolejne aspekty, które pewnie będą rozwiązane w kolejnym zadaniu tej serii.

022

26. Czas podzielić się informacjami z Veliaf'em. Wróć do Burgh de Rott, zejdź do piwnicy baru i porozmawiaj z nim. Nie podzieli on entuzjazmu Vertildy i powie, że Lord Drakan się wścieknie i wkrótce rozpęta się tu prawdziwe piekło... 

023Nagroda: 2QP; 20k Agility XP; 50k Woodcuting XP; 20k Farming XP; 40k Fletching XP; 20k Crafting XP; 25k Slayer XP; 35k Magic XP; Książka dająca 3x 50,000exp do wybranych umiejętności; Możliwość tworzenia broni z Blisterwood Tree; Dostęp do nowej lokacji - Darkmeyer; Drakan's Medalion, umożliwiający teleportację po wielu lokacjach Morytanii (w tym Barrows).

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.

Dodatkowe Informacje

Drakan's Medalion ma 10 użyć, następnie musi zostać naładowany w krypcie na południe od banku Burgh de Rott.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd