Tai Bwo Wannai Trio


Tai Bwo Wannai Trio

Podczas questu Jungle Potion, szaman Trufitus obcował z bogami, aby określić los jego ludzi. Teraz Timfraku, władca Tai Bwo Wannai pragnie, aby jego lud i rodzina powróciła do opuszczonej wioski. Pomóż rybakowi w depresji, zaspokój myśliwskie oczekiwania księdza w tym ekstremalnym teście umiejętności i cierpliwości!

Start: Timfraku, na pierwszym piętrze swojego domu, który znajduje się na Karamji

Poziom trudności: Średni (Intermediate)
Czas wykonania: Długi

Wymagane Questy: 
- Jungle Potion

Wymagane Umiejętności:
- 5   Fishing-icon Fishing
- 15  Agility-icon Agility
- 30  Cooking-icon Cooking
- 30  Firemaking-icon Firemaking

Wymagane przedmioty: 
- Small fishing net
- Karamjan rum
- Banana
- Agility potion(4) (lub 2 Agility potions(2))
- Pestle and mortar
- Iron spear (lub lepszy)
- Seaweed
- Monkey bones
- Jogre bones
- Tinderbox

Inne:

1


1.Udaj się do miejsca zaznaczonego na mapie numerem 1., wejdź na drugie piętro i porozmawiaj z Timfraku. Nie będzie chciał z Tobą rozmawiać i każe Ci odejść. Po chwili porozmawiaj jeszcze raz i powiedz: "Trufitus sent me". Następnie w dalszej części rozmowy wybierz: "Your gratitude is all i deserve", a zleci Ci ściągnąć swoich trzech synów do wioski.

2. Idź do miejsca oznaczonego nr 2., a ujrzysz Tiadeche, jednego z synów Trufitusa. Powiedz mu, żeby wrócił do domu, a powie Ci, że wróci dopiero wtedy, kiedy złowi Raw Karambwan. Zaproponuj mu pomoc w złapaniu jej.

3.Udaj się do Lubufu łowiącego ryby na południe od Brimhaven (nr 3. na mapie). Porozmawiaj z nim, aby wyciągnąć od niego Karambwan Vessel, wybieraj odpowiedzi:
a) Talk about him,
b) What do you do,
c) How old are you,
d) I could help you collect the bait,
e) You sound like you could do with the help.

Jeśli wybrałeś te odpowiedzi, powinien poprosić Cię o złowienie 20 Karambwanji.

4.Skieruj się do łowiska Karambwanji (nr 4. na mapie), złów 20 dla Lubufu i kilka dla siebie.

5.Wróć do Lubufu i daj mu 20 raw Karambwanji. Po chwili porozmawiaj z nim jeszcze raz zgódź się zostać jego uczniem. Da Ci wtedy Karambwan Vessel, używane do połowu Karambwan i powie, jak go używać. Użyj jednej z Karambwanji na Karambwan Vessel.

6.Idź ponownie do Tiadeche (nr 2. na mapie). Daj mu Karambwan Vessel (musi być z Karambwanji w środku!), uda mu się złowić Raw Karambwan i da Ci ją. Poprosi Cię wtedy, abyś ponownie zdobył Karambwan Vessel (z karambwanji w środku) i dał go jego bratu Tinsay'owi, aby mógł zrobić projekt, z którym musisz do niego wrócić.

7.Udaj się na południe na Cairn Isle (numer 5. na mapie), wdrap się po skałach, następnie przejdź po moście (100% biegu zwiększa szansę na przejście).
2

3

8.W ruinach domu zobaczysz Tinsay'a. Poproś go, aby wykonał dla Ciebie projekt. Powie, że zrobi go, ale musisz mu dać banana maczanego w Karamijańskim rumie. Pokrój banana, użyj na Karamja rum, po czym daj Tinsay'owi. Następnie poprosi, abyś przyniósł mu spalone kości Jogre, marynowane w rybie Karambwanji. Opuść Cairn Isle, udaj się do dżungli na północ, krążąc po niej powinieneś znaleźć biegające małpy. Zabij jedną używając magi lub łuku, podnieś z ziemi monkey corpse i bones.

9.Udaj się do miejsca oznaczonego na mapie numerem 7. Znajdziesz tam Tamayu. Użyj na nim monkey corpse i poproś go, aby ją dla Ciebie obrobił. Jednak nie będzie chciał Ci pomóc, dopóki nie pomożesz mu zabić lwa Shaikahan'a. Ma on jednak zbyt słabą broń i jest za mało zręczny. Poproś Tamayu, aby pozwolił Ci oglądnąć jego następne polowanie. Zapytaj się czego mu brakuje, odpowie, że broni i szybkości.

10.Idź do ognisk (nr 6. na mapie) i upiecz raw karambwan. Po ugotowaniu użyj na pestle & mortar. Zastosuj powstałą pastę na włóczni. Powinna z tego powstać spear (kp).

11.Wróć do Tamayu (nr 7. na mapie), daj mu zatrutą dzidę i agility potion (4). Wtedy zakończy konwersację z Tobą i powie, że musi się przyszykować do następnej walki. Porozmawiaj z nim ponownie i poproś, abyś mógł pooglądać jego polowanie. Kiedy scena się skończy, Tamayu upoluje lwa i da Ci monkey corpse. Podziękuje i zgodzi wrócić się do domu, jeśli pomożesz jego innym braciom.

12.Użyj monkey corpse na seaweed aby zrobić kanapkę.

13.Wróć do Tinsaya (nr 5. na mapie). Niestety nie będzie on zadowolony, poprosi o ostatni element, czyli spalone kości ogra marynowane w karambwanji.

14.Aby otrzymać burnt jogre bones, musisz zapalić kości jogre. Kiedy ogień się zgasi, podnieś burnt jogre bones. Zmiel raw karambwanji używając pestle & mortar. Użyj pasty z karambwanji na burnt jogre bones. Udaj się do punktu 6. na mapie i upiecz powstałą z tego kanapkę.

15.Wróć do Tinsaya (nr 5. na mapie) i daj mu kanapkę. Podziękuje Ci, zgodzi się wrócić do wioski i da Ci projekt, jeśli otrzyma od Ciebie Karambwan Vessel (z karambwanji w środku).
Uwaga! Jeśli utraciłeś Karambwan Vessel, idź do Lubufu i poproś o kolejny.

16.Idź do Tiadeche i daj mu crafting manual. Wreszcie zgodzi się wrócić do wioski.

17.Udaj się do Tamayu (nr 7. na mapie) i oznajm mu, że pozostali bracia powrócili do wioski, a sam też do niej wróci.

18.Oznajm Timfraku (nr 1. na mapie), że wszyscy bracia wrócili do wioski.

19.Gratulacje! QUEST COMPLETE!
4


 Nagroda: 2000 coins

 


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd