Family Crest


Family Crest

Dimintheis - ojciec rodu Fitzharmon martwi się losem swoich 3 synów, którzy przed wyruszeniem w świat zabrali trzy części herbu rodzinnego. Pomóż mu ich odnaleźć i odzyskaj kawałki rodowego symoblu, a zostaniesz nagrodzony!

Start: Rozmowa z Dimintheis w małym domku na południowy wschód od wschodniego banku w Varrock

Poziom trudności: Doświadczony (experniced)
Czas Wykonania: Długi

Ukończenie questa jest konieczne, aby rozpocząć:
- Defender of Varrock
- Legend's Quest

Wymaganie Questy:
- Brak

Wymaganie Umiejętności:
- 40 mining Minning
- 40 smithing Smithing
- 40 crafting Crafting
- 59 magic Magic

Wymagane przedmioty:
- Ring mould
- Necklace mould
- 2 Ruby
- pickaxe
- shrimps, bass, swordfish, tuna, salmon (ugotowane, po 1 z każdego rodzaju)
- runy do czarów: Wind, Water, Earth, Fire Blast
- antipoison (4)

Zalecane przedmioty:
- Runy teleportacyjne do Varrock, Falador, Ardougne
- ring of duelling do szybkich teleportów do Al-Kharid 

Inne: Umiejętność pokonania wroga na poziomie 172 oraz odporność na ataki potworów takich jak: hellhound, black demon.


1. Porozmawiaj z Dimitheis i zaoferuj swoją pomoc. Mężczyzna prosi cie o pomoc w odzyskaniu 3 częsci herbu rodzinnego od jego 3 synów, którzy otrzymali po 1 czesci po opuszczeniu domu ojca. Dowiesz się także gdzie znajduje się jego 1 syn Caleb.

1

2. Teleportuj się teraz do Camelot i udaj się do Catherby, a następnie do małego domku na północny-wschód od banku i porozmawiaj z kucharzem Calebem. W zamian za 1 cześć herb rodzinnego kucharz potrzebuje 5 różnych ugotowanych ryb do swojej sałatki. Te ryby to shrimp, tuna, bass, salmon i swordfish. Kiedy dasz mu ryby, otrzymasz 1 część ryby i informacje o tym, gdzie znajduje się 2 brat.

2

3

3. Caleb niewiele wie o tym, gdzie znajduje się 2 brat Avan, ale ostatnio słyszał, że znajduje się w Al-Kharid. Teleportuj się tam i porozmawiaj z gem traderem, czy przypadkiem go nie widział, a sprzedawca oznajmi, że kręcił się niedaleko i wypytywał o tzw. "perfect gold" i udał się do kopalni niedaleko miasta.

4

4. Udaj się teraz do kopalni Al-Kharid i pogadaj z mężczyzną w żółtej pelerynie. Okaże się, że to właśnie Avan. Kiedy poprosisz go o część herbu, ten w zamian będzie chciał pierścień i naszyjnik z rubinem, które będą wykonane z rzadkiego złota ''perfect gold". Po więcej informacji odeśle cie do krasnoluda Boot.

5

5. Teleportuj się teraz do Falador i udaj się do Dwarven Mine. Udaj się do znaczka kowadła, a następnie idź cały czas prosto, aż w końcu ujrzysz krasnoluda Boota. Porozawiaj z nim i zapytaj o perfect gold, a dowiesz się, że owe złoto można znaleźć w podziemiach Witchaven.

6

6. Teleportuj się teraz do Ardougne i udaj się na wschód miasta, wejdź do podziemi oznaczonych czerwonym wykrzyknikiem. Pamiętaj, aby wziąć kilof i jedzenie, bo potwory w tych podziemiach maja nawet 122 lvl!

6

7. Biegnij wzdłuż korytarza, a zobaczysz 2 pokoje z ogrami i klatkę, w której znajdują się hellhoundy i perfect gold. (patrz mapka pod punktem 8).

8. Teraz, aby otworzyć drzwi trzeba w odpowiedniej kolejności przesuwać dźwignie:
Oto schemat jak przesuwać dzwignie:

7

8.1. Dźwignie numer 1 przesuwamy w górę.

8.1

8.2 Teraz dźwignie numer 2 również przesuwamy w górę

8.2

8.3 Tym razem dźwignie numer 1 przesuwamy w dół

8.3

8.4 Dźwignia numer 3 należy przesunąć do góry

8.4

8.5 Dźwignie 1 przesuwamy znowu do góry

8.5

8.6 Dźwignie 2 przesuwamy w dół.

8.6

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, drzwi prowadzące do perfect gold się otworzą, wtedy włącz protect of melee i wydobądź 2 skałki perfect golda, teleportuj się do Al-Kharid.

9. Będąc w Al-Kharid, udaj się do pieca i przetop złoto na gold bary, a następnie posiadając 2 oszlifowane rubiny, formę do pierścienia i naszyjnika, zrób ring i necklace.

9

10. Oddaj wykonany pierścień i naszyjnik Avan'owi, a on w podziękowaniu przekaże ci 2 cześć herbu i powie ci, gdzie znajduje się 3 brat Jonathon.

10

11. Trzeci syn Jonathon znajduje się w barze Rising Sun Inn, niedaleko Wilderness na 2 piętrze. Podczas rozmowy biedak zacznie majaczyć, że został zatruty przez pająka. Jedyne co może mu pomóc to antipoison, użyj, więc na nim odtrutki.

11

12

12. Wyleczony z zatrucia Jonathon podziękuje ci za pomoc. Zapytaj go o 3 i ostatnią część herbu, a ten oznajmi, że stracił ją podczas walki z potężnym demonem Chronozonem, którego można zabić jedynie silnymi czarami. Poda ci także lokalizacje owej bestii.

13

13. Weź z banku runy do wszystkich rodzajów blastów i dobry ekwipunek dający + wartości do ataku magicznego i udaj się do Edgeville Dungeon. Droga dojścia do demona jest pokazana na mapie.

14

14. Po dojściu do demona zacznij atakować go w kolejności: Air, Water, Earth i Fire blast, jeśli wszystkie trafią, możesz go potem dobić z dowolnej broni. Po pokonaniu go podnieś 3-cią część herbu i teleportuj się do Varrock, bo inaczej demon znowu się odrodzi.

15. Mając wszystkie części herbu, udaj się spowrotem do Dimintheisa, oddaj mu 3 części herbu, tym samym kończąc questa.

15

16


Nagroda: 1QP, Family gloves.

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.

Informacje Dodatkowe

Family Gloves możesz zamienić u jednego z 3 synów na zaczarowane rękawiczki. Każde z nich daje różne właściwości:
- Kucharz Caleb w Catherby (Cooking gloves): Mniejsza szansa na spalenie ryb typu: lobster, swordfish i shark,
- Jonathan Rising Sun Inn niedaleko Varrock (chaos gaulents): zwiększa obrażenia czarami typu bolt oraz zaklęcia crumble undead,
- Avan kopalnia niedaleko Al-Kharid (Goldsmith gaulents): zwiększa 2x doświadczenia podczas przetapiana gold ore na gold bary.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd