Creature of Fenkenstrain


Creature of Fenkenstrain

Dr Fenkenstrain to pan i jedyny mieszkaniec zamku na północny-wschód od Canifis, potrzebuje on nowego służącego, który załatwi za niego pewne mroczne sprawy. Czy pomożesz Fenkenstrainowi dojść do jego pokręconego celu?

Start: Zamek Fenkenstrain na północny zachód od Canfis

Poziom Trudności: Doświadczony
Czas Wykoania: Długi 

Wymagane Questy: 
- Priest in Peril 
- Restless Ghost

Zalecane Questy: 
- Ghost Ahoy (możliwość korzystania z ectophial)

Wymagane Umiejętności:  
- 25  Thieving    
- 20  Crafting

Wymagane przedmioty: 
- Spade (łopata) 
- Ghostspeak amulet
- 50 coins
- Silver bar
- 3 Bronze wire, 
- Hammer 
- 5 Thread
 - Needle 

Zalecane przedmioty:
- Kilka Energy Potionów   
- Dobra zbroja broń i jedzenie (dla graczy z niskim cmb lvl)
- Ectophial
- Holy symbol (osłabia wampiry)

Inne: Odporność na ataki przeciwników z 64-71 lvl i możliwość pokonania przeciwnika 51 lvl


1. Porozmawiaj z Fenkenstrainem. Powie ci, że szuka asystenta i będzie zadawał ci pytania świadczące o tym, że jesteś stworzony do tej pracy. Musisz wybrać z 2 pytań jedną odpowiedź:

Odpowiedź na pyt 1: Braindead
Odpowiedź na pyt 2: Grave-digging  

3. Po udzieleniu odpowiedzi na pytania Fenkenstraina wynajmie cię do pracy. Powie ci, że twoim zadaniem jest znalezienie 5 części martwego ciała. 

4. Załóż Ghostspeak Amulet i porozmawiaj z duchem ogrodnika. Gdy z nim pogadasz, powie ci, jak się nazywa. Zapytaj go, gdzie jest głowa, a dowiesz się, że jest zakopana w jednym z pobliskich grobów.

6. Skieruj się na południowy-wschód od zamku. Duch ogrodnika pójdzie za tobą. Dojdziecie w końcu do miejsca z wampirami (64-71 lvl) i pijawkami (51 lvl). Musisz teraz czytać imiona, jakie napisane są na grobach, klikając i wybierając opcję „read” na każdym z grobów, a w okienku zobaczysz imię i nazwisko osoby zmarłej w tym miejscu. Musisz znaleźć grób, przy którym imię i nazwisko to Ed Lestwit. Kiedy go znajdziesz, użyj łopaty (spade), a wykopiesz głowę. Niestety, każdy gracz może znaleźć głowę innym miejscu, musisz więc sprawdzić wszystkie groby. 

5. Wracaj do zamku i udaj się na 2 piętro. W północno-zachodnim i północno-wschodnim pokoju znajdziesz dwie półki z książkami. Przeszukaj obydwie i zabierz książkę o nazwie "Joy Gravedigging", a z drugiego regału "Handy Maggot Avoidance Techniques". Przeczytaj obydwie książki, a wypadną z nich obsydian amulet i marble amulet. Połącz je ze sobą, a otrzymasz Star amulet.


7. Wyjdź z zamku i idź na wschód, a niedaleko musician (muzyk) znajdziesz cztery grobowce. Użyj gwiazdkę na czwartym grobowcu od prawej strony.

8. Teraz przesuń płytę grobowca, a znajdziesz się w grocie. Teraz zabij 1 Experiment z 51 lvl. Po zabiciu wypadnie z niego klucz, podnieś go i idź na zachód środkowym korytarzem. Zobaczysz drabine, wejdź po niej na górę. Znajdziesz się po drugiej stronie połamanego mostu. Użyj łopaty na wszystkich trzech grobach, aż znajdziesz trzy części ciała: tors, ręce i nogi.9. Udaj się do Canifis i wejdź do knajpy. Porozmawiaj z Roavar i spytaj się, czy nie mógłby ci sprzedać czegoś do jedzenia. Zaoferuje ci zakonserwowany mózg za 50 gp. Kup go i użyj go na znalezionej głowie.


10. Wracaj do zamku i oddaj wszystkie części ciała Fenkenstrainem. Powie ci, że brakuje mu jeszcze igły i 5 szt nici, których nie posiada. Daj mu te przedmioty, powie ci, że jeszcze musisz naprawić zepsuty piorunochron.

10. Udaj się do Ogrodnika zamkowego i zapytaj, gdzie możesz znaleźć formę odlewniczą do piorunochronu „Do you know where a conductor mould is?”. Powie ci, że formę możesz znaleźć w kominku, ale jest zbyt wysoko, abyś mógł ją dosięgnąć. Poproś go o klucz do składziku, po czym wejdź do niego i przeszukaj szafę. Znajdziesz miotłę, ale jest nadal za krótka, więc musisz ją jakoś przedłużyć. Przed wejściem do składziku jest kilka patyków, weź 3 sztuki i użyj ich na miotle, a otrzymasz wydłużoną miotłę.

11. Udaj się na 2 piętro zamku i znajdź kominek (fireplace), po czym użyj na nim wydłużonej miotły, a otrzymasz formę odlewniczą.

12. Znajdź teraz jakiś piec (np. w Lumbridge) i zrób lighting rod, mając w ekwipunku silver bar. Po wykonaniu go wracaj do zamku.

13. Będąc w zamku, udaj się na jego 3 piętro i zastąp zużyty piorunochron swoim. Zobaczysz jak pioruny uderzą w niego.

14. Wróć z powrotem na rozmowę z Fenkenstrainem, a powie ci, że operacja ożywienia człowieka się udała, ale potwór się zbuntował i nie może profesor nad nim zapanować. Powie ci, że stwór schował się na najwyższym piętrze w wieży. Dostaniesz polecenie zabicia go, otrzymasz również klucz do wieży.

15. Wejdź na 2 piętro i znajdź metalowe drzwi, po czym użyj na nich otrzymany klucz i wejdź na górę po drabinie. Będąc na górze, porozmawiaj z Fenkenstrain monster. Nie będzie wyglądał na agresywnego. Po tym jak zobaczy swoje odbicie w kawałkach lustra, zdenerwuje się i powie ci, że był kiedyś panem tego zamku, zanim umarł, a Fenkenstrain był jego lekarzem. Musisz teraz powstrzymać Fenkenstrain przed jego niecnymi eksperymentami.


16. Wróć do Fenkenstraina i okradnij go opcją „pickpocket”, a otrzymasz ring of charos. Zakończysz również tym samym questa.

Gratulacje quest skończony!Nagroda: 2QP, 1000 Thieving XP i Ring of Charos.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd