Spirit of Summer


Spirit of Summer

 Niedaleko farmy na Wilderness pojawia się duch małej dziwczynki. Nikt nie wie, czego chce, ale widać nie może sobie sama poradzić. Czy uda ci sie jej pomóc?

Start: Stara farma na Wilderness

mapa

Poziom trudności: Średni
Czas wykonania:
Średni

Ukończenie questa jest konieczne, aby rozpocząć:
- Summer's End

Wymagane Questy:
- The Restless Ghost

Wymagane Umiejętności:
- 19 summoning Summoning
- 35 prayer Prayer
- 26 farming Farming
- 40 construction Construction

Potrzebne przedmioty:
- Ghostspeak amulet
- parę Spirit wolf pouch
- parę Desert Wyrm pouch
- parę Spirit Scorpion pouch

Przydatne przedmioty:
- Games nacklece
- Trollheim teleport
- jakieś inne teleporty i jedzenie


1. Weź wszystkie potrzebne rzeczy. Pouches najlepiej po 5 z każdego rodzaju. Jakąś zbroje z uwagi na revenants, wszystko co trzeba. Idź do ducha małej dziewczynki.

2. Gdy tylko do niej podejdziesz, ona zniknie i pojawi się tuż obok. W ten sposób, podążając za nią dojdziesz do budynku. Wtedy zobaczysz krótki filmik.

3. Zostaniesz przeniesiony do równoległego świata i zobaczysz sporą ilość duszyczek używających dziwnych emotek. Spróbuj porozmawiać z dziewczynką, ale przez dziwne pierścienie nie będzie się dało.

4. Spróbuj porozmawiać z jej ojcem (tym duszkiem obok). Jednak on porozumiewa się jedynie dziwnymi emotkami. Aby wiedzieć, jak mu odpowiedzieć, należy przyjrzeć się farmerom obok i podglądać, jak sobie odpowiadają. Tutaj jest lista:

Jego emotka - twoja odpowiedź
No
Wave
Bow
Shrug
Angry
Yes
Cheer
-
-
-
-
-
-
-
Angry
Bow
No
Yes
Bow
Wave
Bow

Jeśli chcesz, aby powtórzył emotkę użyjc "think."
Po paru poprawnych odpowiedziach uwolnisz biedną dziewczynkę z obręczy.

5. Gdy zdejmiesz tą dziwną obręcz, wreszcie będziemy mogli porozmawiać z dziewczynką. Poprosi cię o spotkanie w innym miejscu. Tym miejscem są ruiny na zachód od Bandit Camp. (łatwo trawić shortcutem z Trollheim). Na mapie zaznaczone są jako "ruins".

6. Wróć przez portal w domu obok do normalnego świata i dostań się tam, a następnie kliknij na duszka (za budynkiem z kowadłem). On przeniesie cie znowu do krainy duchów. Zacznij rozmowę, a dowiesz się, że duszek chce się umyć, ale nie wie jak. Obiecaj pomoc i wracaj do normalnego świata (teraz nie używasz portalu, ale z nią rozmawiasz, a ona cię przenosi).

7. Podnieś wiaderko, które leży w budynku na west i napełnij wodą z beczułki, która stoi tuż przy faming path. Pogadaj z duszyczką. Wtedy zauważysz, że po wyschnięciu beczki w naszym normalnym świecie, w świecie duchów stała się pełna. Dziewczynka się umyje, a ty spytaj się jej, co jeszcze możesz zrobić dla niej.

8. Dziewczynka przeniosła się trochę na west. Porozmawiaj z nią, a powie, że jest głodna. Przenieś się do normalnego świata. Tuż obok miejsca, w którym się pojawiłeś, jest pień z grzybami. Mając 3 wolne miejsca w plecaku, zerwij je i wróć do ducha obok farm path. Duszek zje grzybki (mniam...) i przeniesie się w inne miejsce

9. Tym razem znajdziesz ją w budynku na west od path. Poprosi cie o pomoc w zmianie ubrania. Wracaj do rzeczywistości. W realu szafa jest zepsuta i musisz ją naprawić. Aby to zrobić, potrzebujesz 2 planks, 4 nails i hammer. Wszystkie materiały znajdziesz w pobliżu; planks (w budynku na north-east) i nails z hammerem w budynku z kowadłem.

10. Napraw szafę i wracaj do świata duchów. Tym razem mała dziewczynka poprosi o wydostanie lalki spod korzeni martwego kwiatka. Wracaj do rzeczywistości.

11. Potrzebujesz limpwurt seed, rake i seed diber. Rake i seed diber znajdziesz w domku na north-east. Limpwurt seed znajduje się w skrzyni w domku z kowadłem. Zgrab farm path, a następnie posadź seed. Teraz musisz odczekać 20 minut. Rób co chcesz. Możesz się wylogować. Roślinka rośnie bez twojej pomocy.

12. Po 20 minutach wróć i porozmawiaj z duszkiem. Zobaczysz, jak zabiera swoją lalkę.

13. Porozmawiaj z duszkiem. Zauważysz, że mówi już normalnie. Podziękuje ci za pomoc w odzyskaniu sił. Powie ci też, że nazywa się Summer. Zapyta, czy możecie się przenieść do miejsca, w którym spotkaliście się pierwszy raz. Zgódź się.

14. Przeniesiecie się do miejsca rozpoczęcia questa. Porozmawiaj z Summer, a ona opowie ci o straszliwej bestii, która ich tutaj więzi i wysysa z nich resztki sił. Tylko ty możesz pomóc. Dość dawno pewien człowiek odkrył jakieś dyski niedaleko farmy. Dzięki nim będzie można uwięzić stwora.

15. Summer zaprowadzi cię do miejsca, do którego należy przynieść dyski - wielkiego ołtarza. Najpierw jednak, zanim przyniesie się dyski należy uruchomić ołtarz. Aby to zrobić potrzebna jest czaszka i 5 zwykłych kości.

16. Wracaj do normalnego świata i zbierz te rzeczy. Kości leżą właściwie wszędzie. A czaszka za ogrodzeniem po stronie wschodniej. Gdy wszystko zbierzesz, wracaj na środek ruin i wejdź w portal. Następnie zejdź do ołtarza i użyj wszystkich rzeczy na nim.

17. Gdy zobaczysz, gdzie jest pierwszy dysk, wyjdź z wioski północnym wyjściem. Dysk jest trochę na wschód od wyjścia. Najpierw musisz znaleźć krążącą po okolicy bestię. Trzeba ją zwabić na dysk. Jeśli nie zechce za tobą podążać, przywołaj familiara. Musisz spowodować, aby bestia stanęła NA dysku. Najlepiej na krawędzi. Gdy tylko to zrobi musisz szybko przywołać spirit wolfa tak, aby on też stał na dysku. Jednak nie mogą stać bezpośrednio obok siebie lub zbyt blisko bo bestia wchłonie twojego summona. Gdy tylko oba potworki znajdują się na dysku, szybko ODWOłAJ summona. Wtedy disc aktywuje się i pokaże ci, gdzie jest następny. W następnym chodzi o to samo tylko że z desert wyrm. W trzecim musisz użyć skorpiona.

18. Gdy aktywujesz trzeci z dysków, potwór zostanie uwięziony przez 3 duchy. Porozmawiaj z nimi. Dowiesz się, że jedyne co zrobiłeś, to pogorszyłeś sytuację, gdyż bestia stała się jeszcze silniejsza. Pojawi się summon i powie, żebyś się nie przejmował i abyś uciekał. Przeniesiesz się do świata żywych

19. Quest Completed!


Nagroda: 1QP, 7500 Construction XP, 2000 Farming XP, 5000 Prayer XP, 1000 Summoning XP, oraz specjalny pierścień umożliwiający teleportacje do spirit world.

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.

Jennica's ring daje większe szanse na lepsze dropy z revenant'ów.
Dzięki niemu można też użyć trzech portali (do otrzymania exp w attack, prayer i farming, jeśli posiada się te umiejętności na poziomie 50+)
- na północnym końcu Wilderness, obok Scorpion Pit (gdy go użyjesz dostaniesz 7,5k attack exp)
- W The Forgotten Cementary (trochę na północ od "Ruins" na zachodzie Wilderness, w których pomagaliśmy dziewczynce) - 10k prayer exp
- w "Ruins" wspomnianych punkt wyżej - 10k farming exp


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd