Catapult Construction


Catapult Construction
 

Strażnik katapulty przy Tyras Camp zaniedbał trochę swoje obowiązki i maszynę zaatakowała wilgoć. Generał Hining jest z tego powodu straszliwie zdenerwowany. Czy pomożesz strażnikowi? Pamiętaj jednak, że katapulta to skomplikowane urządzenie!

Start: Rozmowa ze strażnikiem katapulty, niedaleko Tyras Camp, w zachodniej części Tirannwn

mapa1

Poziom trudności: Łatwy (Novice)
Czas wykonania:Krótki

Wymagane Questy:
- Regicide

Wymagane Umiejętności:
- 44 construction Construction
- 42 fletching Fletching

Zalecane Umiejętności:
- 54 smithing Smithing

Wymagane przedmioty:
- 90 nails (mithril albo lepsze),
- 10 mahogany planks,
- hammer
- saw
- knife

Zalecane przedmioty:
- amulet of glory (naładowany) albo teleport do Falador
- pieniądze na podróż statkiem do Port Tyras
- food
- antipoison potions (na pułapki w krainie elfów)
- Explorers ring 3

Inne: Brak


1. Porozmawiaj ze strażnikiem katapulty. Będzie bardzo zmartwiony, dlatego że ostatnio zaniedbał swoje obowiązki związane z jej konserwacją i może stracić pracę. Zaoferuj mu swoją pomoc w renowacji. Poprosi cię, abyś zapytał się o zgodę generała.

001

2. Udaj się do generała. Znajdziesz go w centrum obozu. Dowiesz się od niego, że katapultę może naprawić jedynie wykwalifikowany inżynier i wymaga to niemałych umiejętności z zakresu Construction i Fletching. Podejmij się zadania, a zostaniesz poproszony o odszukanie inżyniera, który zapewne gdzieś zabłądził. Dostaniesz także list z instrukcjami odnośnie katapulty.

002

003004

3. Aby odszukać inżyniera musisz udać się do Hunter Area, która znajduje się na północ od katapulty. Upewnij się, że masz przy sobie antipoison i food, w tym lesie jest wiele pułapek i te przedmioty będą ci naprawdę potrzebne. Gdy dotrzesz na miejsce, porozmawiaj z nim. Powie ci, że zabłądził w tym lesie, przekaż mu list. Po krótkiej rozmowie dostaniesz od niego plany katapulty, które jednak nie będą dla ciebie do końca czytelne. Poproś go więc o wgląd do listu, wtedy upewnisz się odnośnie potrzebnych materiałów. Możesz teraz wykonać drewniane części katapulty.

006

007008009

010

4. Porozmawiaj jeszcze raz z inżynierem, zapytaj o metalowe części katapulty. Dowiesz się, że musisz się po nie udać do Rolada, którego warsztat mieści się na Ice Mountain.

012

5. Użyj teleportu i dostań się do wcześniej wspomnianego warsztatu. Zapytaj Rolada o części do katapulty. Zostaniesz poinformowany, że za ich transport odpowiada Thaki, delivery dwarf, którego należy szukać w Port Sarim.

013

014

6. Udaj się do Port Sarim, w barze znajdziesz Thak'iego, który jest w stanie wskazującym na spożycie i rozmawia tylko z marynarzami.

015

7. Rozejrzyj się, a zobaczysz przed wejściem do baru pijanego marynarza. Przeszukaj go, a dostaniesz czapkę, którą załóż i porozmawiaj jeszcze raz z Thak'im. Dostaniesz od niego brakujące części katapulty.

016

017

8. Wróć do Port Tyras. Następnie porozmawiaj ze strażnikiem. Masz już wszystkie części katapulty, więc możesz zabrać się do jej naprawy. Będziesz musiał ułożyć proste puzzle, jak na schemacie poniżej.

018

019

020

9. Teraz trzeba tylko sprawdzić celność katapulty. Zadanie polega na trafieniu w trzy kamienie zaznaczone czerwonymi krzyżykami. Jeśli będziesz miał problem, proponuję najpierw ustawić położenie, a następnie kąt nachylenia. Gdy trafisz we wszystkie trzy kamienie, porozmawiaj ze strażnikiem.

021

022

023


024

Nagroda: 2QP, 15k Construction XP, 5k Fletching XP, 30 teak planks, 2000 gp, adamant halberd.

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd