Rune Mechanics


Rune Mechanics

Pobyt Clerval'a na Mage Training Arena był naprawdę bezcelowy, gdyż ani trochę nie przybliżyło go do spełnienia jego marzenia, jakim jest bycie pierwszym czarodziejem od tysiącleci, który zbuduje runicznego strażnika od zera. Być może potrzebuje pomocy, aby zrobić kilka badań, gromadzić materiały, naprawiać maszyny i eee... zrobienia czegoś jeszcze. (On naprawdę potrafi być bezużyteczny!). 

Start: Apprentice Clerval, piwnica na Mage Training Arena 

Poziom trudności: Łatwy (Novice) 
Czas wykonania: Krótki 

Wymagane Questy:
- Rune Mysteries
- Wolf Whistle

Wymagane Umiejętności:
- 27 magic Magic
- 25 construction Construction 
- 20 runecrafting Runecrafting

Potrzebne przedmioty:
- 20 Pure Essence,
- 5 Mind Rune,
- 5 Body Rune,
- 5 Pizzas Points (conajmniej 5)
- 2 Emerald 

Zalecane przedmioty:
- Ring of Dueling (Al Kharid Duel Arena) 

Inne: Brak


1. Porozmawiaj z Apprentice Clerval'em, w piwnicy Mage Training Arena. Powie ci, że przybył tutaj w poszukiwaniu magii i zafascynowały go strażnicy z kamienia, którzy poruszają się za pomocą magii. Poprosi cię o pomoc w realizacji jego marzenia, jakim jest własnoręczne stworzenie takiego kamiennego strażnika. Clerval niestety boi się zapytać magów, jak się za to zabrać, gdyż jest bardzo nieśmiały.

001

2. Udaj się do sąsiedniego pomieszczenia i porozmawiaj z Wizard Dougal'em. Powie ci, że budowanie runicznych strażników to wyższa szkoła Runecraft'ingu i nie każdy to potrafi. Jeżeli udasz, że jesteś pod wrażeniem jego wysokiego poziomu, powie ci jak skonstruować strażnika i wręczy przedmioty potrzebne do wytworzenia kombinacyjnych run.

3. Idź do banku, wyjmij otrzymane Pure Essence nie w note, Ring of Dueling, załóż Binding Necklace i udaj się do Fire Altar, na zachód od Mage Training Arena. Wyrzuć (KONIECZNIE) 5 Pure Essence, i z pozostałych zrób Fire Rune's Podnieś upuszczone przedmioty i teleportuj się do Lumbridge.

002

4. udaj się na bagna i wejdź do Water Altar. Użyj na nim Fire Tallisman, mają Fire Run'y a powinieneś otrzymać Steam Runes. Wróć do Mage Training Arena, po drodze wchodząc do banku, biorąc z niego 5 Body Rune i 5 Mind Rune.

003

5. Porozmawiaj z Wizard Edvin'em w kolejnym pokoju w piwnicy. Powie ci, że dociekliwie pracuje nad teleportacją i opowie ci o runicznych strażnikach jeśli zgodzisz się przejść jego labirynt. Wbrew pozorom zadanie nie będzie należało do najłatwiejszych. Portale nie przenoszą bezpośrednio do sąsiednich pokoi, lecz według schematu narysowanego na podłodze. Pojedyńczy symbol przenosi jeden pokój w daną stronę, w kształcie L, przenoszą ruchami konika szachowego, a w kształcie O do pokoju z tym samym symbolem. Dla tych, co mimo wszystko nie mogą sobie poradzić, prawidłowym schematem jest WNNN. Gdy przejdziesz labirynt poprawnie, otrzymasz od maga narzędzie do produkcji strażnika.

004

005

6. Wejdź na piętro Mage Training Arena i porozmawiaj ze śpiącym czarodziejem. Powie ci, że magicznych strażników przyzywano dawniej w mieście Uzer za pomocą specjalnych mocy i zna on magiczną technikę za pomocą specjalnie zaczarowanych Emerald'ów. Nie zdradzi ci jej, póki nie będzie wiedział, że znasz się na magii. Musisz zebrać 5 Pizzas Points (jeżeli jeszcze ich nie masz), a powie ci wtedy co potrzebujesz i jak to zrobić.

006

7. Pójdź do banku, weź 2 Emeraldy, 20 Pure Essence, wcześniejsze runy i narzędzie od Wizard Edvin'a. Obok Clerval'a znajduje się stół, na którym możesz zaczarować Emerald'y. Zrób to.

8. Porozmawiaj z Clerval'em i daj mu wszystkie przedmioty. Niestety, podczas gdy ty męczyłeś się ze zbieraniem informacji, nowicjusz nie potrafił połączyć drutów zasilających do maszyny. Musisz to zrobić sam poprzez ułożenie prostych puzzli. Dla tych, którzy nie mogą sobie z tym poradzić, radzę zerknąć na poniższy schemat.

007

9. Maszyna naprawiona, lecz niezdarny mag nie potrafi za pomocą narzędzia stworzyć części ciała Rune Guardian'a. Zrób to za niego i razem zacznijcie próbę ożywienia. Zakończy się ona sukcesem i Clerval podziękuje ci za twoją nieocenioną (niezbędną!) pomoc.

008

009


Nagroda: 1QP, 900 Construcion XP, 2300 Magic XP, 1850 Runecrafting XP, Rune Guardian Pet.

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd