The Hand In The Sand


The Hand In The Sand

Sandman Bert podczas wykonywania swojej pracy odnajduje ludzką rękę. Z tego powodu boi się, że utraci pracę i zostanie posądzony o morderstwo. Sam już nie wie, co ma robić. Pomóż mu rozwiązać zagadkę popełnionej zbrodni.

Start: Rozmowa z Bertem w małym domku na południe od baru Dragon Inn w Yanille

Poziom Trudności: Średni
Czas wykonania: Średni

Ukończenie questa jest konieczne, aby rozpocząć:
- Back to my Roots
- While Guthix Sleeps

Wymagane umiejętności:
- 17 thieving Thieving
- 49 crafting Crafting

Wymagane przedmioty:
- 1 Bucket of Sand
- Lantern lens (szkiełko od lampy)
- 2 Empty Vial
- redberry
- whiteberry
- beer
- 5 earth runes

Zalecane przedmioty:
- Teleporty do Watchtower i Ardougne
- Explorer Ring 3

Inne: Brak


1. Porozmawiaj z Bertem, a dowiesz się, że podczas kopania na swoim stanowisku w pracy odnalazł ludzką rękę, boi się utraty pracy i wyroku z tego powodu. Podejmij się tego zadania i spytaj, kogo można powiadomić o znalezisku.

1

2. Otrzymasz rękę i Bert oznajmi, że najlepiej będzie o tym powiedzieć kapitanowi straży, który znajduje się w pubie Dragon Inn.

2

3. Wejdź do pubu i pogadaj z kompletnie pijanym kapitanem straży, ale nie będzie chciał z tobą gadać, jeśli nie wręczysz mu kolejnego kufla piwa. Daj mu więc piwo, a on powie, że "ta ręka na pewno należy do tego, kto zajmował się magią", wysyła cię do Magic Guild.

3

4. Udaj się do Gildii Magów i uderz w dzwon, pojawi się Zavistic Rave. Podczas rozmowy wybierz 2-gą opcję. Pokaż mu rękę, a ten powie ci, że należy ona do jego ucznia Clarensa, który zaginął ostatniego czasu. Mag każe ci teraz zdobyć grafik prac Berta, aby sprawdzić co robił w danym czasie.

5. Wróć do Berta i spytaj się go, co robił ostatnio, opowie ci on o swojej pracy i wręczy ci kopie przepracowanych godzin.

5

6

6. Teraz teleportuj się do Ardougne i popłyń statkiem do Brimhaven, a następnie udaj się do małego domku na północ od pubu, w którym znajduje się Sandy. Przeszukaj jego biurko, w którym znajdziesz oryginalną listę przepracowanych godzin Berta.

7

8

7. Dopóki tutaj jesteś, okradnij kieszenie Sandy przy pomocy opcji pickpocket, a otrzymasz piasek, przyda ci się potem.

9

8. Wróć do Yanille, porozmawiaj z Bertem i pokaż mu prawdziwą listę. Mężczyzna zdziwi się, że pracodawca go oszukał. Wręczy ci również pergamin z zaklęciem, który niedawno znalazł.

10

9. Udaj się znowu do Gildii Magów, uderz w dzwon i pogadaj z Zavistic na temat tego zaklęcia. Dowiesz się, że zaklęcie, które dostałeś to czar zapomnienia. Mag coraz bardziej zaczyna podejrzewać Sandy'ego o popełnienie zbrodni. Zamienia scrolla z zaklęciem w magiczny orb, który nagrywa rozmowy i powie ci, że potrzebne jest jeszcze serum prawdy, które może zrobić czarownica Betty w Port Sarim.

11

12

10. Teleportuj się przy pomocy Explorer Ring 3 i udaj się do Portu Sarim. Wejdź do sklepu runicznego i pogadaj z Betty, poprosi cię ona o pustą fiolkę, wtedy odda ci ją napełnioną jakąś tam cieczą i mówi, że aby zrobić serum prawdy, musisz dodac do fiolki, którą ci dała, Redberry, a następnie Whiteberry.

13

11. Jeśli wszystko będzie dobrze, otrzymasz pink dye, który następnie łączysz z lantern lens, które zabarwi się na różowo.

14

12. Porozmawiaj ponownie z Betty, daj jej kolejną pustą fiolkę, którą postawi na ladzie i powie, żebyś naświetlił/a fiolke różowym światłem. Stań przy otwartych drzwiach i użyj szkiełka na fiolce, a otrzymasz serum prawdy.

15

16

13. Zagadaj jeszcze raz do Betty, a ona powie ci, co należy jeszcze dodać do serum. Potrzebujesz jakąś rzecz związanej z osobą, którą chcesz przesłuchać. W tym przypadku jest to piasek, który ukradłeś/aś Sandy. Teraz masz już pełne serum prawdy.

17

14. Wroć do Brimhaven i udaj się ponownie do biura Sandy, porozmawiaj z nim, żeby odwrócił na chwilę uwagę od filiżanki kawy, najlepiej wybierz 3-cią opcją rozmowy, kiedy się obróci, wlej serum prawdy do jego kubka.

18

15. Teraz aktywuj orba, którego dostałeś od Zavistic i zacznij przesłuchiwać Sandy.

19

16. Z rozmowy dowiesz się, że nie chciał płacić zbyt wiele Bertowi za jego nadgodziny, podmienił więc listę godzin pracy, przekupił Clarensa, aby rzucił na Berta czar zapomnienia, żeby zapomniał, ile naprawdę pracuje. A potem podstępem Sandy zabił maga i wrzucił jego ciało do wielkiego ładunku przeznaczonego do przewozu piasku w różne rejony świata RuneScape.

20

17. Wroć do Zavistic i oddaj mu orba z rozmową, wtedy poprosi cie o 5 earth runes i bucket of sand.

21

18. Kiedy dasz mu owe przedmioty, zobaczysz krótki filmik, jak piaskownica Berta zostaje zaczarowana, aby Bert nie musiał już bardzo ciężko pracować na swoje utrzymanie.

22

19. Znając już mordercę, Zavistic prosi cię o jeszcze jedną przysługę. Chce wiedzieć, czy zamordowany to w stu procentach jego uczeń Clarence, w tym celu każe ci płynąć na Entranę i zapytać, czy nie znaleziono więcej szczątków zamordowanego.

23

20. Teleportuj się ponownie przy pomocy Explorer Ring 3 i zostaw wszystkie rzeczy w deposit boxie, popłyń na Entranę.

24

21. Będąc na wyspie, poszukaj piaskownicy i pogadaj z Mazion, spytaj się go, czy nie znalazł czegoś ciekawego w piaskownicy. Po rozmowie da ci głowę zamordowanego.

25

26

22. Wróć teraz do Zavistic, który teraz jest pewny, że zamordowany to jego uczeń. Podziękuje ci za pomoc. Gratulacje quest ukończony.

27

28


Nagroda: 1QP, 1000 Theving XP, 9000 Crafting XP

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.

Informacje dodatkowe
Bert będzie ci dostarczał co dzień 83 wiaderka z piaskiem do twojego konta bankowego, jeśli tylko z nim porozmawiasz.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd