Slayer


 

Slayer, umiejętność dla membersów. Jagex dodał ją w styczniu 2005 roku. Umiejętność ta nie wlicza się w Combat level, ale pozwala zabijać prastare i rzadko spotykane potwory, które normalnie są niewrażliwe na twoje ataki. Jak łatwo się domyśleć, im rzadszy stwór, tym bardziej legendarne przedmioty wyrzuca np. whip, dark bow, dragon boots. Slayer można łączyć razem z ćwiczeniem wielu innych umiejętności bojowych np. zbieranie charmów do Summoning, czy ćwiczeniem po prostu umiejętności walecznych. Również wiele stworów, które mamy przyjemność zabijać wyrzuca grimy herbs, dzięki temu możemy również ćwiczyć Herblore.

By rozpocząć trening Slayer, wystarczy pójść do jednego z Slayer Master’s, który zleci Ci zabicie danej ilości pewnych stworzeń. Za zabicie jednego zleconego stwora dostaje się doświadczenie. Ilość doświadczenia otrzymanego z jednego potwora jest taka, jaką ilość punktów życia posiada dany potwór. Wyjątkami są: Phoenix, Bork, Tarn Razorlor oraz roślina Jade Vine, przy zabiciu pierwszy trzech wymienionych stworów dostaje się 5000 doświadczenia w Slayer, a za kolejne zabicia od 500 do 250 doświadczenia za zabicie. Za roślinę dostaje się 2500 doświadczenia.
Każdy Slayer Master daje Ci inne zadania, które są zależne od Twojego poziomu Combat oraz Slayer. Umiejętność ta jest też przydatna, gdy nie mamy pomysłu z jakim stworzeniem powalczyć, a przy okazji można nieźle zarobić, zabijając pradawne bestie.

Pomocne również są bestie, które gracz może przyzwać do pomocy w walce. Stwór zabity przez przywołańca jest zliczany do zabić przez gracza. W strefach multicombat zabicia są liczone troszkę inaczej, ponieważ gdy inny gracz zacznie atakować nasz cel, wtedy doświadczenie jest dzielone na dwie osoby. Tą, która zadała najwięcej obrażeń oraz tą, która wykonała ostatnie uderzenie. Wyjątek jest wtedy, gdy stwora zabije trucizna. Wtedy nie liczony jest jako potwór zabity przez gracza.

Jak dotychczas jest tylko siedmiu Slayer Master’s rozmieszczonych po całym świecie RuneScape. Znajdują się w Burthorpe, Canifis, Edgeville Dungeon, Zanaris, Pollnivneach, Shilo Village i Ancient Cavern. Możemy skontaktować się z nimi na odległość, dzięki enchanted gems. Za pomocą niego dowiemy się, ile zostało nam do pokonania przeciwników oraz zawsze dostaniemy jakąś wskazówkę dotyczącą walki z danym stworem. Innymi przedmiotami do podobnej komunikacji są: Slayer Ring, który dodatkowo powie nam, ile mamy slayer reward points oraz naładowana Combat Bracelet, która informuje nas co 10 zabić, ile pozostało do końca.
Inną komunikacją z Slayer Master jest użycie zaklęcia NPC Contact z księgi zaklęć Lunar. Dzięki temu zaklęciu możemy otrzymać nowe zadanie od Mistrza lub po prostu samemu do nich przyjść.
Miejsca, w których się znajdują, oznaczone są ikoną .


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd