Taverley


 
Taverley

 

 Taverley jest domem druidów. Ci wyznawcy Guthix’a są blisko natury i niezbyt chętnie łamią jej prawa. Są oni utalentowanymi zielarzami. Posiadają bogatą wiedzę zielarską i potrafią stworzyć wiele niesamowitych mikstur.
Wioska składa się z budynków o nieregularnych kształtach, z których jeden wyglądem bardziej przypomina bardziej rurę niż dom.
Jest to dobre miejsce to trenowania Herblore, ponieważ znajduje się tutaj sklep zielarski, fontanna i druidzi przechadzający się po wiosce, którzy mogą być źródłem różnych ziół.
Wioska jest punktem przystankowym do marszu z Królestwa Asgarnii na zachód (ze świata f2p w świat „memberski”)
Warto też zaznaczyć, że w Taverley zaczyna się przygodę z umiejętnością herblore.

Położenie:


  
Na północ od: Dark Wizards Tower
Na południe od: Burthorpe
Na zachód od: Goblin Villlage
Na wschód od: Catherby

Ciekawe miejsca:


  
- druidzki krąg
- sklep zielarski
- sklep do summoning’u
- sklep „pet shop”
- pole farming’owe
- podziemia Taverley Dungeons 

Ważniejsze osoby: 

 

Sanfew
 


 

Sanfew jest mądrym przywódcą druidów i jego obowiązkiem jest sprawowanie władzy nad kultem Guthix’a. Jego punktem zainteresowania jest kamienny krąg na południe od Varrock, który według niego ma jakiś związek z kultem boga równowagi.
Kaqemeex
 


 

Obowiązek opieki nad kamiennym druidzkim kręgiem spoczywa na Kaqemeex'ie. Jest on godnym zaufania druidem z dużym doświadczeniem w wieloletnim przyrządzaniu różnych eliksirów.
Sanfew’a znaleźć można w sklepie zielarskim, gdzie sprzedaje.   Pracuje on razem z Sanfew'em nad sprawą kamiennego kręgu przy Varrock'u.
Chłopiec
Dzieci nie są częstym widokiem w RuneScape (w otoczeniu graczy, myślących o ubijaniu wszystkiego, co się rusza, zrozumiałe jest, że rodzice trzymają je w domach), lecz chłopiec z Taverley nie ma gdzie pójść. Zgubił on swoją ulubioną piłkę w ogrodzie wiedźmy i nie jest w stanie obejść się bez niej.

Nora T. Hagg


Ta stara kobieta żyjąca w taverley może być uważana za wiedźmę, ale ona nie jest szczególnie zła. Więcej interesują ją różne eksperymenty niż zamienianie ludzi w żaby, lecz niezbyt ciepło myśli o dzieciach zaśmiecających jej ogród. Dba swój ogród, chociaż nie wydaje się, aby przepadała za druidami.
Znaleźć go można przy południowej ścianie ogrodu czarownicy. Można ją spotkać intensywnie patrolującą swą działkę.
Austri

 


Austri jest karłem, który strzeże bezpieczeństwa tunelu pod White Wolf Mountain (Górą Białego Wilka). Jeśli nie chcesz stanąć oko w oko z białymi bestiami lepiej miej z nim dobre kontakty.
Pikkupstix


Pikkupstix jest naczelnikiem intrygującej gałęzi druidzkiego życia: summoningu. Jest starszym summonner'em i posiada skillcape, którą może ci sprzedać jeśli posiądziesz odpowiednie umiejętności. Pod jego domem znajduje się najważniejszy obelisk summoning'u - tak mocny przewód władzy, że możne przyciągnąć stworzenia z innych poziomów, by służyły mistrzowi.
Przebywa zwykle przy wejściu do tunelu. Po drugiej stronie góry, w identycznym domku spotkać można jego brata. Można go spotkać w jego domu, który jest zarazem sklepem summoning'owym i znajduje się we wschodniej części wioski.

Questy:

Misje, które można rozpocząć w Taverley

- Witch’s House 
- Fishing Contest
-
Druidic Ritual
-
Wofl Whistle
- Eadgar’s Ruse
- Grim Tales

Przeciwnicy:

Druidzi (lvl 33)

Spacerują  po całej wiosce

Białe Wilki (lvl 25/38)

Można spotkać na zboczach
White Wolf Mountain

 
Ponadto wiele różnych typów potworów ma swoje siedliska w Taverley Dungeon

Ciekawostki:

- w wiosce są dwie filiżanki herbaty: w domu zielarza na północnym-wschodzie i w na stole w domu na południu
- w domu na północnym-wschodzie ktoś zostawił na piętrze shortbow
- przy południowo-wschodnim brzegu wioski można zebrać swamp toads
- niedaleko pola z kapustą można zlaneźć king worm'a do używcia w gnome recipes
- w północnym domu znajduje się tajemnicza skrzynia, którą można otworzyć przy pomocy crystal key (jego dwie części dropują różne potwory)
- na południowym-wschodzie przy wiosce znajduje się stanowisko baloon’u, którym można latać po ukończeniu misji Enlightened Journey


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd