Garden of Tranquillity


Garden of Tranquillity

Królowa Ellamaria w Varrock szuka doświadczonego ogrodnika, który pomoże stworzyć „ogród spokoju” dla jej męża. Sam ogród ma być niespodzianką dla króla, więc musisz być przygotowany na podejmowanie poważnych decyzji.

Start: Rozmowa z Królową Ellamaria'ą we wschodniej części zamku w Varrock

Poziom trudności: Wtajemniczony
Czas wykonania: Długi

Ukończenie questa jest konieczne, aby rozpocząć:
- Defender of Varrock
- Missing My Mummy
- Swan Song

Wymagane questy:
- Creature of Fenkenstrain
- Priest in Peril
- The Restless Ghost

Zalecane Questy:
- Ghost Ahoy (dostęp do ectophial, który teleportuje w pobliże Port Phasmatys

Wymagane Umiejętności:
- 25  Farming

Wymagane przedmioty:
- Ring of charos (pierścien, który uzyskalismy po zakończeniu questa
(Creature of Fenkenstrain)
- Seed dibber
- Rake
- Spade
- Watering can
- Secateurs
- Gardening trowel
- 3 Cabbage seeds
- 3 Onion seeds
- 1 Marigold seed
- 5 wiaderek kompostu (bucket of compost) lub 5 wiaderek superkompostu (bucket of supercompost)
- Hammer
- Chisel
- 1 rune essence lub pure essence
- 2 Plant cures
- Pestle and mortar
- plant pot (napełniony ziemią)

Zalecane przedmioty:
- Runy teleportacyjne do: Falador,
Varrock, Ardougne, Lumbridge
- Explorer ring 3 lub 4
- Amulet of glory
- Games necklace


1. Porozmawiaj z Królową Ellemarią, która powie ci o swoim planie zamienienia tych pustych Farming patchów w ogród z naprawdę rzadkimi, egzotycznymi roślinami. Sama będzie traktowała ciebie jak zwykłego wieśniaka, ale niestety musisz wykonać jej polecenia. Otrzymasz listę roślin, jakie są wymagane do ogrodu wraz z lokalizacjami, w których te nasiona można dostać. Oczywiście oprócz roślin musisz przyprowadzić tu rzadkie pomniki z Lumbridge i Falador. Dostaniesz od królowej również platformę z rolkami, aby niepotrzebnie nie przemęczać się z popychaniem pomników.

 

2. Zanim wyruszysz na zdobywanie nasion, teleportuj się do Draynor Village i udaj się do domu Wise Old Mana. Porozmawiaj z nim i poproś go o zaczarowanie swojego Ring of charos. Old man zrobi to, ale najpierw musisz przejść test sprawdzający twoje umiejętności z zakresu dyplomacji.


Uwaga!
Punkt 2 nie jest częścią questa, więc, jeśli już wcześnie zdałeś test to po prostu pomiń ten punkt.

Odpowiedzi na pytania z testu:
A. Show them a range of colours so that they can come to a compromise.


B. Take his generous gift even though you have no need for it.


C. It's absolutely, unquestionably the most interesting thing I've ever done!


D. Put on the silly helmet and jump into the cannon.


E. You of course (Nick gracza jest losowy), no one could ever challenge your greatness!

F. Ask me nicely and I might consider it.


G. No, especially not that wise old man, who doesn't look at all suspicious.

Pytania są zawsze takie same, ale uważaj, bo każdy gracz ma inaczej poprzestawiane odpowiedzi, więc miej oko na to, jaką odpowiedź zaznaczasz!

3. Z zaczarowanym Ring of charos teleportuj się przy pomocy Explorer ring na pole kapusty i udaj się na północ do Farming patchów. Porozmawiaj teraz z Elstan, wybierając opcję rozmowy, które posiadają na początku tekstu (charm), co pozwoli charyzmatycznie dogadać się z każda osobą. Elstan powie ci, że potrzebuje Marigolds dla swojej przyjaciółki z Morytani, a w zamian dostaniesz nasiona.

4. Oczyść teraz środkowe pole, dodaj compost lub supercompost i poczekaj, aż wyrośnie lub udaj się do kolejnej osoby.

5. Czas zdobyć nasiona Pink/Yellow orchids, w tym celu udaj się do Farming patchów na zachód od Portu Phasmatys. Porozmawiaj z Lyrą, wybierając w opcji rozmowy teksty mający na początku (charm). Lyra da ci nasiona, ale musisz wyhodować na dwóch Farming patchach cebulę. Oczyść pole, użyj compost i zasiej nasiona. Należy uważać, żeby roślinki nie zginęły, więc możesz poczekać, aż wyrosną lub przejść do następnego punktu.

6. Teraz teleportuj się do Ardougne i udaj się Farming patchów na północ miasta. Porozmawiaj z Kragen i używaj w opcjach rozmowy tak samo, jak w przypadku innych co mają na początku (charm). Kragen chce bardziej sprawdzić twoje umiejętności farmerskie, więc da ci nasiona, jak wyhodujesz na polu kapustę. Oczyść pole, dodaj kompost i zasiej nasionami kapusty.

7. Za ten czas możesz sprawdzić, czy wyrosły już Marigolds. Teleportuj się do pola niedaleko Draynor Village i sprawdź, czy wyrosły, jeśli tak zerwij je i użyj ich na Elstan. Elstan podziękuje ci i wręczy ci Delphium Seeds.

8. Teraz udaj się do Farming patchów na zachód od Port Phasmatys, w celu sprawdzenia czy wyrosła już cebula. Jeśli wyrosła nie zrywaj jej, tylko porozmawiaj z Lyrą, a jeśli wszystko będzie dobrze, dostaniesz nasiona Orchidei.

9. Czas zdobyć kawałek gałązki white tree, w tym celu udaj się do Catherby i porozmawiaj z Dantaera, która powie ci, że drzewo można znaleźć samotne na Ice Mountain, że musisz koniecznie zasadzić je w innym miejscu, bo umiera z samotności.

10. Udaj się do Ice Mountain i znajdź szare drzewo, lecz gałązki drzewa są niezwykle twarde, więc użyj na nich sekator (secateurs), a otrzymasz gałązkę (pamiętaj, że musisz posiadać plant pot!).

11. W międzyczasie sprawdź, czy wyrosła już kapusta na polu na północ od Ardougne, jeśli tak to dostaniesz od Kragena snowdropps seed.

12. Czas udać się do Burthrope. Kiedy będziesz już w mieście, wejdź na tyły pubu i porozmawiaj z Bernald i spytaj o nasiona Burthrope vine. Powie ci, że chętnie, by ci je dał, ale rośliny wydają się chore, więc prosi cię, abyś jakoś je wyleczył. Użyj teraz plant cure na nie, ale nie da to żadnych zmian. Porozmawiaj ponownie z Bernaldem, a powie ci, że druid imieniem Alain na pewno będzie wiedział, jak wyleczyć rośliny.

13. Alain znajdziesz przed wejściem do Taverley, gdzie znajduje się jeden z Farming patchów. Porozmawiaj z nim, a powie ci, że jedynym sposobem jest sproszkowanie rune essence, a potem dodanie go do zwykłego plant cure.

14. Wróć na tyły pubu, sproszkuj rune essence i dodaj do plant cure. Następnie użyj tego na roślinach, a zostaną wyleczone. Bernald w dowód wdzięczności podaruje ci nasiona.

15. Kolejnym przystankiem jest Monastery. Udaj się do małego ogródka i porozmawiaj z Brother Athric, lecz nie podaruje ci nasion, bo wyczuwa w tobie, że posiadasz przedmiot z mroczną mocą. Musisz się pozbyć Ring of charos, wtedy możesz spokojnie zebrać nasiona. Klikaj teraz na kwiaty, musisz zebrać cztery sztuki nasion, każdego rodzaju.

16. Teraz należy odzyskać Ring of charos. Możesz go odzyskać, okradając Fenkersteina, którego znajdziesz w jego zamku, ale tym razem na 2 piętrze wieży. Okradnij go opcją pickpocket, a otrzymasz z powrotem pierścień, który nie trzeba ponownie zaczarować.

17. Wróć z powrotem do Varrock i udaj się do pałacowego ogrodu, zacznij oczyszczać wszystkie Farming patche. Zacznij siać nasiona, które posiadasz. Do white tree potrzebna jest łopata. A inne nasiona można zasiać w kamiennych doniczkach, ale najpierw trzeba dodać kompost.

18. W międzyczasie, kiedy rośliny w ogrodzie będą rosnąć, możesz zająć się przyprowadzeniem pomników. Na początek udaj się do Falador, na środku placu zauważysz pomnik Saradomina. Użyj na nim swojej platformy (trolley), masz 3 opcję popychania pomnika push- popycha na 1 kratkę, pull- przyciąga w tył na 1 kratkę, big push- popycha na wiele kratek. Musisz popchać pomnik do samej bramy, kiedy to zrobisz, zauważysz filmik, jak czarny rycerz zabija strażników strzegących bramy i sam ci pomaga skraść pomnik. Po tej scence znajdziesz się w pałacowym ogrodzie w Varrock. Musisz jeszcze popchać posąg na kamienną płytę.

19. Czas na drugi pomnik, w tym celu udaj się do Lumbridge i przed wejściem do zamku są dwa pomniki. Używamy trolley na pomniku Króla Varrock i tak samo postępujemy, jak z poprzednim posągiem, ale musimy go popchnąć do Mostu. Kiedy popchniesz pomnik do samego mostu, zrobi się czarny ekran i znajdziesz się w pałacowym ogrodzie w Varrock. Musisz teraz dopchnąć pomnik do kamiennej płyty.

20. Jeśli wszystkie rośliny wyrosły, porozmawiaj z królową, a powie ci, że trzeba jeszcze przyprowadzić Króla, aby zobaczył efekty twojej pracy. Wejdź do pałacu i wejdź do komnaty króla na prawo od wejścia, porozmawiaj z nim. W rozmowie wybierz opcje rozmowy z (charm) na początku. Król nie będzie chętny na przechadzkę, ale dzięki mocy Ring of charos ulegnie twojej prośbie i uda się z tobą do ogrodu.

21. Teraz zauważysz scenkę, jak to ty prezentujesz swój ogród. Królowi wszystko będzie powiewać nudą i będzie mu się wszystko kojarzyła z luksusami zamiast pięknem, ale do rozmowy wtrąci się Królowa, która wymierzy mężowi policzek za niewdzięczność za pracę nad ogrodem. Król zmieni zdanie co do ogrodu i uda się z powrotem do komnaty. Porozmawiaj z królową, która podziękuje ci za pomoc i przeprosi za zachowanie swojego męża. Otrzymasz w nagrodę kilka nasion i fiolkę z supercompostem.


Gratulacje quest skończony!Nagroda: 2QP, 5k Farming XP, 1 apple seed, 1 acorn seed, 5 guam seeds, super compostpotion (można go użyć na compost w bin, w celu zamienienia compostu w super compost).

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd