Falador


Falador 

  Miasto White Knight's

Falador jest chwalebną stolicą Asgarnii. Leży w centrum świata RuneScape, codziennie jest odwiedzane przez licznych podróżników i handlarzy. Białe kamienie, z których zostało zbudowane, są z daleka widoczne.

Każdy dom, każda mała chatka, zamek i mury otaczające miasto są zbudowane z tego samego kamienia - to jest wyjątkowe nawet w RuneScape.

Oficjalnie Król Vallance jest władcą Falador, jednakże już od wielu lat jest coraz mniej widziany. Z tego powodu Sir Amik Varze, przywódca White Knight's, przejął obowiązek codziennego zarządzania miastem.

Położenie


Falador leży nie tylko w centrum Asgarnii, ale także RuneScape, dlatego dość łatwo je znaleźć. Znajduje się na północny-zachód od Lumbridge i Draynor Village, dokładnie na zachód od psującej krajobraz posiadłości Draynor Manor.

W kierunku wschodnim leży Barbarian Village i po tamtej stronie rzeki Varrock, stolica Misthalin.

Na północ od Falador leży Dwarven Mine, można tam dojść drogą zarówno nad- i podziemną, rozpościera się sieć tuneli pomiędzy Dwarven Mine, a Mining Guild pod Falador.

Jeśli będziemy podróżować dalej w kierunku północnym, dojdziemy do Taverley i Burthorpe, siedziby księcia Asgarnii i ojczyzny Imperial Guard.

Na zachód od Falador nie ma zbyt wiele do zobaczenia, tylko Makeover Mage, Photo Booth i Dark Wizard's Tower.

W kierunku południowym leży Port Sarim i Rimmington.


Aczkolwiek są tylko dwie bramy wejściowe w mieście, poza tym można opuścić Falador za pomocą otworu we wschodniej części muru lub przez tunel pod murami miasta na południowym wschodzie. Amatorom łucznictwa można jeszcze polecić skrót w północno-wschodniej części muru miasta.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd